خدمات

تماس با زینو دیزاین

مشاوران ما منتظر پاسخگویی به سوالات شما می باشند

جهت مشاوره برای طراحی و اجرای ایده های خود با ما تماس بگیرید

طراحی و اجرای دکوراسیون اداری و تجاری

با توجه به تحقیقات به عمل آمده مشخص شده است که اگر محیط کاری برای کارمندان از هر جهت مناسب باشد باعث افزایش راندمان کاری آنها خواهد شد و شاید این مهمترین دلیلی است که این روزها توجه ویژه ای به مبحث دکوراسیون اداری شده است. اما نکته ای که شاید کار در این زمینه را کمی متفاوت تر از موارد شخصی و مسکونی می کند این است که یک طراح و دکوراتور باید ابتدا منافع و محدودیت های سازمان و اداره مورد نظر را برای انجام پروزه طراحی در نظر بگیرد .همچنین باید محیط را به گونه ای طراحی نماید که بتواند نظر مثبت طیف وسیع مراجعه کنندگان را جلب نماید. مورد بعدی که باید در هنگام انجام دکوراسیون اداری به آن توجه داشت این است که از رنگ هایی استفاده کنیم که باعث افزایش انرژی و شادابی کارکنان شود. در واقع باید محیطی را طراحی کنیم تا کارمندان بتوانند در طول ساعاتی که در دفتر هستند با انرژی به کار خود ادامه دهند. البته باید دقت کرد در هنگام استفاده از رنگ برای دکوراسیون اول اینکه باید محدودیت های آن سازمان را در نظر داشت و از رنگ هایی باید استفاده شود که مورد پسند همه باشد. در ضمن اگر خواستیم در پروژه از نور پردازی استفاده کنیم این کار باید به صورت معقول و کاملا استاندارد و متناسب با جایگاه آن اداره و سازمان صورت پذیرد. زینو دیزاین ده ها نمونه موفق در زمینه دکوراسیون اداری سازمان های گوناگون در رزومه کاری خود دارد و پیشنهاد می کنیم برای تماشای آخرین طرح های ارائه شده حتما به صورت حضوری به دفتر شرکت مراجعه نمایید.

آنچه که به محیط شما شخصیتی اداری و منحصر به فرد می دهد به غیر از به کار بردن اصول اولیه معماری که بروی در و دیوار و سقف و انجام می گیرد در واقع آثاری است که بروی دیوار قرار است نصب نمایید .باید با توجه به محیط و نوع فعالیت موجود بهترین ها را انتخاب و گلچین نمود.انتخاب ها در عین حال که باید به نوعی مرتبط با نوع فعالیت باشند باید دارای جذابیت های بصری کافی نیز باشند. این شاید در نگاه اول کوچک و جزیی باشد اما باور کنید دارای تاثیرات زیادی بروی کیفیت نهایی پروزه شما دارد.
در چیدمان اداری باید توجه مهمی به میزان فضایی که قرار است در ان کار شود داشت. چرا که نوع چیدمان مبلمان اداری و نحوه طراحی آنها دقیقا ارتباط مستقیم با میزان فضایی که در اختیار داریم دارد. البته مبلمانی که در اداره جات استفاده می شود می تواند شکلی ترکیب نیز داشته باشد. مثلا اگر در قسمتی به دلیل کمبود فضا دچار مشکل شدیم می توان از قفسه و کتابخانه و یا حتی فایل به عنوان پارتیشن نیز استفاده کرد. در واقع با این روش ما از مبلمانی چند منظور استفاده کرده ایم. بخش بعدی از مبحث دکوراسیون اداری را می توان به نحوه چیدمان اتاق های اداری مجموعه اختصاص داد. معمولا در هر اتاق اداری چند کارمند وجود دارند که هر کدام دارای شرح وظایف مختص به خود بوده و به همین جهت می بایست نوع پارتیشن و فضای اتاق را به گونه ای تنظیم نمود که هر کارمند دارای فضای نیمه خصوصی مختص به خود باشد. البته این امر معمولا در اتاق های با فضای کوچک منطقی به نظر نمی رسد.معمولا در این نوع از اتاق ها سعی می شود از پارتیشن های با ارتفاع کم استفاده شود.

اما بخش مهمی که باید در هنگام انجام دکوراسیون اداری به آن توجه ویژه ای داشت اتاق مدیریت است. در واقع می توان اینگونه توضیح داد که اتاق مدیریت رسمی ترین فضای یک اداره است. نوع طراحی و دکوراسیونی که در این اتاق به کار می رود باید به گونه ای باشد که بتواند دقیقا حس ریاست و مدیریت را به بیننده القا کند. باید نسبت به دیگر فضاهای اداری شکیل تر و رسمی تر باشد. همچنین از لحاظ ابعاد و اندازه باید میز مدیریت بزرگتر از دیگر میزهای موجود در اداره باشد. همچنین می توان در اتاق مدیریت یک سری امکانات رفاهی همچون سرویس بهداشتی شخصی و از این قبیل را نیز طراحی نمود تا آسایش هر چه بیشتری را برای مدیریت فراهم آورد. ورودی یک ساختمان اداری باید به گونه طراحی و دکوراسیون شود تا ارباب رجوع به محض ورود به ساختمان بتواند به واحد اطلاعات ساختمان در تماس باشد. همچنین باید محیط ورودی یا همان لابی دارای فضایی مناسب باشد تا ارباب رجوه در صورت نیاز بتواند لحظات و دقایقی را در آنجا منتظر بماند. در این حالت معمولا نیاز نیست از مبلمان و دکوراسیونی اداری استفاده شود. تعداد مبلمانی که در سالن ورودی ادارت استفاده می شود نیز بستگی به تعداد ارباب رجوع های ان اداره دارد.

ما با چندین سال تجربه موفق و حرفه ای در این زمینه آماده ارائه آخرین و به روز ترین طرح های مدرن دنیا هستیم. شما می توانید به دفتر شرکت مراجعه کرده و در جریان آخرین نمونه کارهای موفق ما قرار گیرید. همجنین می توانید از طریق شماره تلفن های موجود در بخش تماس با ما سوالات و پرسش های خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.

تماس با زینو دیزاین

مشاوران ما منتظر پاسخگویی به سوالات شما می باشند

جهت مشاوره برای طراحی و اجرای ایده های خود با ما تماس بگیرید

طراحی و اجرای دکوراسیون مسکونی

فضای پذیرایی شما چه سزاوار زیبایی سنتی باشد و چه زمینه ی مناسبی برای ایجاد خوش آرایی ساده و بی تجمل به هر حال عناصر طراحی داخلی منزل است که تعیین کننده حال و هوای آن خواهد بود. مبلمانی که توازن لازم را از راه تقارن برقرار سازد نسبت به مبلمان غیر متقارن رسمی تر است.
،عناصر رسمی شامل دیوارهای پارچه ای، کاغذ دیوارهایی با نقش تاریخی با عکس اسناد و مدارک مهم یا نقش گل همچنین قالی های شرقی، موکت های پهن، طرح گلوبند و آویز روی پنجره ها و به طور کلی پرده و آویز پارچه ای از عناصر رسمی هستند.
عناصر غیر رسمی که می توانند در دکوراسیون داخلی منزل موثر باشند شامل بافت ها و جنس هایی است که خانه و خانگی بودن را تداعی می کنند. مانند رنگ های شاد یا تکه هایی که کار دست به نظر می رسند.آجر و دیوار و چوب طبیعی و گلیم و فرش بربر همه می توانند جزیی از این موارد باشند.
در فضاهای پذیرایی موفق باید عناصر آرامش بخش به مقدار مناسب فراهم آمده باشد. در راس اشیای آرامش بخش مبل ها و نشیمن های جادار و راحت قرار دارند. معیار معمول یک یا دو کاناپه است ولی ممکن است یک جفت کاناپه ی دو نفره بهتر در یک اتاق جا شود. در دکوراسیون داخلی منزل قطعا استفاده از مبل های مدولی به مراتب راحت تر است. این ها را به شکل های مختلف می توان چید و فضا را آزاد کرد. این فضا می تواند از مجموعه ی اصلی مبلمان یا دست کم دو صندلی راحتی به اضافه ی وسایل جانبی دیگری مانند میز کنار مبل میز قهوه خوری چراغ و عسلی تکمیل شود.

مبلمان مخصوص گفتگو را می توانید حول یک نقطه مرکزی بچینید. برای این منظور مبلمان می تواند مشرف به پنجره ای با منظره ای زیبا باشد. می توان اجزای مبلمان را دور بخاری دیواری و در طرفین قفسه ی کتاب زیر تابلوی نقاشی مجاور قفسه ی لوازم سمعی و بصری یا در سایه ی یک گنجه ی تنومند که هم جای نگهداری اشیا باشد و هم در جهت عمودی گیرایی بصری بیافریند چید.
در طراحی داخلی منزل برای رسیبدن به توازن بصری و افزودن به کاربری های اتاق می توانید مراکز فعالیت ثانویه هم داشته باشید. این فعالیت ها شامل سرگرمی های نیازمند آرامش و سکوت از جمله مطالعه است. دکور اتاق را با نور پردازی متناسب با حال و هوای آن جلوه بیشتری ببخشید. برای خواندن نوشتن و بازی چراغ مخصوص میز نصب کنید. با تعبیه چراغ های جاسازی شده در سقف و چراغ هایی که روی ریل نصب شده در سقف قرار دارند می توانید در دکوراسیون منزل خود از فضا بهترین استفاده را کرده و نهایت صرفه جویی را به عمل آورید.

یکی از مهمترین بخش های طراحی و دیزاین داخلی مربوط به منازل می شود. چرا که در این مکان معمولا ما بیشترین زمان خود را سپری می کنیم و می بایست در چیدمان و طراحی آن دقت لازم به عمل آید تا ساعاتی که در منزل هستیم احساس آرامش و رضایت مندی کامل داشته باشیم. طبعا در طراحی داخلی منزل باید بیشتر به جنبه های بصری کار توجه کرد و سعی شود تا روحی تازه به تمام قسمت های آن بخشید. همه چیز در ایجاد یک طرح شیک و منحصر به فرد می تواند دخیل باشد از رنگ بندی دیوارها گرفته تا نوع و رنگ کفپوش ها، همچنین مبلمان به کار رفته در منزل و نور پردازی آن نیز از دیگر عوامل مهم در ایجاد فضایی دلنشین و آرامش بخش محسوب می شود.

در طراحی داخلی منازل شاید مهمترین عاملی که در آن می تواند بسیار تاثیر گذار باشد میزان هزینه ای است که قرار است برای این امر کنار گذاشته شود. شما اگر در این رابطه کمی بودجه بیشتری اختصاص دهید قطعا دست طراح نیز باز بوده و می تواند برای شما طرح های فوق العاده زیبا و منحصر به فرد را خلق نماید. در این مبحث تنها بحث چیدمان مطرح نیست و حتما باید با دیدی وسیع تر ابتدا بحث معماری کلی فضا را بررسی کرد و اگر نیاز به تغییر بود حتما در آن تغییرات لازم حتی اگر منجر به جابجایی یک دیوار نیز باشد انجام شود و سپس مساله رنگ محیط است که قطعا باید با توجه به علم رنگ شناسی و تبحری که طراح در آن دارد رنگی در محیط به کار رود که در نهایت باعث ایجاد آرامش و راحتی ساکنین آن شود.

pro678

ما در دکوراسیون داخلی منزل برای شما از انواع متریال های موجود مانند چوب و شبشه و فلز استفاده می کنیم و سعی خواهیم کرد تا با در نظر گرفتن خصوصیات محیطی که قرار است در آن طرح موجود پیاده سازی شود با استفاده از یک چیدمان صحیح و رنگ بندی مناسب محیطی دل انگیز و ارامش بخش را برایتان خلق نماییم.

در رنگ بندی دیوارها ما ایرانی ها عادت کرده ایم از یک رنگ سفید رنگ برای تمام قسمت های منزل استفاده نماییم. در صورتیکه در علم رنگ شناسی این کار منسوخ شده و معمولا در کشورهای پیشرفته و در طراحی هایی که به صورت علمی و پیشرفته انجام می شود این کار جایگاهی ندارد. میزان درخشندگی و شفافیت رنگ ها با یکدیگر متفاوت است و می بایست با توجه به این دو خصوصیت از رنگ هایی مناسب برای بخش های مختلف منزل استفاده نمود. در طراحی دکوراسیون داخلی اکثرا فکر می کند کار طراح تنها تغییر یک دکوراسیون ساده در نحوه چیدمان وسایل بوده، البته این بخشی از کار یک طراح است که با توجه به علم فنگ شویی بتواند از ساختاری مناسب جهت محیط شما استفاده نماید. اما تمام مطلب به همین جا خلاصه نمی شود. امروزه از طراحی دکوراسیون خانه به عنوان یک تخصص حرفه ای یاد می شود و هر کسی را نمی توان به انجام این کار گماشت و قطعا نیاز به دارا بودن تخصص های مختلفی در این زمینه است.

معمولا قاعده بر این است که از رنگ هایی با درخشندگی و روشنایی بالا در سالن ها استفاده شود چرا که این کار فضا را بزرگتر و زنده تر نشان می دهد. برای ایجاد تنوع در یک دیوار می توان بخش هایی از آن را از سنگ های تزیینی استفاده کرد و نمایی بسیار شیک را پدید آورد. معمولا از سنگ های تزیینی می توان در فواصل کابینت های بالا و پایین در آشپزخانه استفاده کرد. و یا اگر ستونی در سالن اصلی دارید نیز می توان آن را با سنگ تزیین نمود.

مرحله بعدی انتخاب نوع کفپوش برای منزل است. باید دقت کرد که در طراحی داخلی منزل نوع کفپوش و رنگ و جنس آن می تواند تاثیر بسزایی در زیبایی نهایی طرح داشته باشد. شما می توانید از انواع سرامیک ها و یا پارکت های طرح چوب برای این بخش استفاده نمایید. باید بدانید اگر قصد استفاده از سرامیک را در کف منزل خود دارید اگر بخواهید از رنگ های تیره استفاده نمایید باعث ایجاد فشردگی فضا می شود. از طرفی باید دقت کرد اگر از رنگ بندی یکدست سفید در کفپوش استفاده کنید باعث ایجاد یکدستی در طرح شده و این خود در علم زیبا شناسی نیز معایبی به همراه خواهد داشت. در کل باید گفت حتما طراح شما باید به علم رنگ ها و تاثیرات آن اگاه و تسلط کافی را داشته باشد تا بتواند با رنگ بندی درست فضایی مناسب جهت استراحت شما در منزل ایجاد نماید.